Паста ГОЇ, 90 г
79 ₴
- Готово до відправки
- Код: 3169
- +380 (98) 496-10-55Только Viber
Паста ГОЇ, 90 г
No2 | середньо-тонке полірування |
7-8 мкм |
Характеристики та опис
-
-
Країна виробник
Україна
-
Висота
25 мм
-
Довжина:
70 мм
-
Сфера застосування
Неіржавка сталь, Мідь, Алюміній, Латунь, Пластик, Метал, Бронза
-
Стан
Нове
-
Тип
Брусок
-
Тип профілю
Квадратний
-
Ширина
25 мм
-
Паста ГОЇ, 90 г
Паж ГОЇ називають не якийсь певний матеріал, а швидше, їх сукупність, комплекс шліфувальних і полірувальних паст, створюваних із хромової зелені. З їх допомогою виробляють шліфування та полірування сплавів зі сталі (зокрема термоударованих), кольорових металів, твердих пластичних мас і полімерів, скляної продукції (зокрема оптичного скла), кераміки та виробів із неї.
Це чудовий матеріал, якщо потрібно прибрати подряпини з монет, зняти наліт і надати блиску. Він стане в пригоді, якщо є потреба очистити ювелірні прикраси (кільця, ланцюжки, браслети тощо) й елементи декору (статуетки, свічники та інше), виготовлені з всіляких металів, зокрема зі срібла та золота.
Виробництво, експлуатація та інші моменти, пов'язані зі шліфувальним абразивом ГОЇ, не підпадають під регулювання ГСТУ. Визначення їх складу і тих. характеристик відбувається за Технічними умовами 6-18-36-85.
Чому так називається і як розшифровується абревіатура ГОЇ?
ГОІ — це Держак. оптичний інститут, науково-компонент, у якому цей продукт був розроблений у 30-х роках XX століття в СРСР.
Який вигляд має і з чого складається?
На вигляд цей абразивний матеріал є зеленим (світле або темніше) бруском, найчастіше у формі прямокутника, сформованим порошкуватим оксидом хрому (III), органічними жирами-зв'язками та додатковими елементами, що поліпшують властивості продукту (Активаторами та інтенсифікаторами). Допоміжні речовини, розчинники та хімічні реактиви, які можуть бути в його складі: гасін, стеарин, силікагель та ін.
Інтенсивність кольору і, власне, сорт продукту, його використання залежать від кількості в складі головним складником. Чим великі об'єми хромової зелені, тим паста світліша й тим підвищені абразивні якості має.
Найсвітліший продукт виготовлений для сильного шліфування, найтемніший (майже чорний із зеленуватим переливом) — для чистового полірування й забезпечення на оброблюваних виробах дзеркального відблиску.
Загалом, сесквіоксид хрому може бути в складі в розмірі 65-80%. Крім того, можливий випуск як круги для полірування. Вони за своєю суттю м'які (з фетру) і мають просочення необхідною кількістю пасти. З інших варіантів: у рідкій формі в пластмасових ємностях і як просочення для тих самих кіл.
Зверніть увагу! Форма та паковання на призначення й розшифрування не впливають.
Якіх різновидів буває?
Загалом, цей продукт можна класифікувати на грубий, середній і тонкий, який так само ділиться ще на два варіанти. Тобто всього виділяють 4 різновиди, в основі поділу на які лежать розмірні параметри абразивних складників.
Кожен із цих різновидів присвоєний свій номер:
No1 (колір — чорний + зеленуватий відлив, абразивність — 0,3-0,1 мкм). Задіюється для остаточного полірування. Основне завдання — надати оброблюваному виробу здатність блищати. Кількість оксиду хрому (ІІІ) — 65-70%, стеарину та розщепленого жиру — по 10%, гасину — 2%, силікагелю — 1,8%, бікарбонату натрію — 0,2%;
No2 (колір — темно-зелений, абразивність — 7-1 мкм). Призначення — ніжне полірування з аналогічним попереднім варіантом забезпеченням дзеркального блиску. Сесквіоксид хрому займає 65-74%, стеарин і розщеплений жир — по 10%, гас і олеїнова кислота — по 2%, силікагель — 1%, натрій двовуглекислий — 0,2%;
No3 (колір — зелений, абразивність — 17-8 мкм). Приготовлений для середнього ступеня шліфування. Забезпечує оптимальну чистоту поверхні, виключає утворення на ній будь-яких штрихів, гарантує полірування, що призводить до рівномірного поблискування. Об'єм хромової зелені — 70-80%, стеарину та розщепленого жиру — по 10%, силікагелю та гасу — по 2%;
No4 (колір — світло-зелений, абразивність — 40-18 мкм). Чудовий варіант для грубого шліфування, що призводить до матовості та нівелювання будь-яких, навіть найменших, подряпин, які залишаються після використання абразивів. Кількість оксиду хрому тривалентного — 75-85%, стеарину — 10%, розщепленого жиру — 5%, силікагелю та гасу — по 2%.
Визначення абразивності пасти відбувається за товщиною металу, який знімається з пластинки 9х35 мм, виробленої зі сталі, у процесі пропускання її по сорокаметровій чавунній плиті 400х400 мм.
Як використовувати? Чи складений цей матеріал у роботі?
Ні. Але дотримуватися загальних рекомендацій і знати низку нюансів і аспектів, щоб не пошкодити поверхню, все ж необхідно. Поготів є різні способи використання, з яких можна вибрати будь-яку, придатну вам складності.
Головні етапи роботи: - трохи пасти нанести на коло для полірування або шматок м'якої тканини (наприклад, фланельової). На виробі, яке підлягає обробці, розміщувати матеріал не варто. Додатково перед нанесенням пасти тканину можна змочити в гасі або бензині, це поліпшить розчинення; — розтерти пасту, доданій на робочий пристрій (коло або ганчірку), за допомогою металу.
Так вдасться виймати великі шматки абразиву, які здатні спровокувати небажані ушкодження; — додати на поверхню трохи індустріальної оливи та можна братися до полірування, час від часу відновлюючи мастило. Не тисните, а натирайте. Не робіть різких рухів і не докладайте багато сил — це зайве. Поліруйте доти, поки не утворюється відповідний блиск. Коли закінчите оброблення, не забудьте промити поверхню керосином або бензином.
Також допустимо видаляти залишки абразивного матеріалу за допомогою води. Обов'язково врахуйте: якщо зробити помилку, взяти в роботу більші частки, ніж необхідні, а також докласти збільшених зусиль, це може пошкодити поверхню (стати, наприклад, причиною виникнення подряпин). Навряд чи не головним завданням є правильний підбір номера пасти, згідно з очікуваним ефектом. Тобто, який різновид продукції буде актуальний у тому чи іншому разі.
Пам'ятайте, що для грубого очищення варто брати No4, для формування матовості, якщо немає штрихів — No3, для досягнення глянсовості — No2 і No1.
Якщо просто почистити, то No1 або No2, якщо прибрати подряпини — No3 або No4.
Чи можна впоратися з подряпинами, маючи у своєму розпорядженні пасту No1? Можна. Але для цього знадобиться більше сил і часу. Якщо ж перед вами стоїть завдання — зробити дзеркальне полірування, то тут взаємозаміни не мають місця. Для цього можуть бути використані виключно пасти No1 або No2. Полірування до дзеркального блиску з No3 і No4 неможливе.
Особливості полірування пастою ГОЇ різних матеріалів:
- Метали. Перше, що потрібно зробити — це визначити породу металу. Під час оброблення срібних виробів (наприклад, столового приладдя, зокрема виделок, ложок, ножів тощо) якісне чищення, яке, так чи інакше, необхідне їм час від часу, має унеможливлювати пошкодження поверхні у формі невеликих подряпин. Для цього не зневажайте черговістю очисних заходів. Спочатку помийте ложки-вилки, потім натріть їх порошком, використовуючи зубну щітку, поки не стануть блищити. Паралельно в склянку налийте воду, додайте до неї водний розчин аміаку в незначних об'ємах, ще трохи мила та порошку. У такому розчині прокип'ятіть срібні вироби, а потім обробіть пастою ГОЇ. Що стосується сталі, то її обробка вимагає залучення в обов'язковий порядок спец. приладу. А щодо золота, то, якщо немає досвіду та знань, найкраще не обробляти його таким способом, адже не виключено стирання верхнього шару. Якщо ж хочете почистити годинник, не забудьте спочатку від'єднати від нього годинниковий механізм. - Скло. Що це може бути? Дисплей смартфона, планшета або іншого ґаджета. Для полірування таких поверхонь найкращого варіанту, ніж паста ГОЇ, а саме склад No2, не знайти. Наносьте субстанцію на м'яку тканину та легенько шліфуєте скло. Сильно не тиснете, великих зусиль не докладайте. Незабаром побачите чудовий результат — натертий до блиску дисплей своєї техніки.
- Пластик. Також найкращим варіантом слугуватиме в'язка або тверда паста No2. Берете тканину, наносьте на неї абразив, трете в будь-яку поверхню з металу (як уже пояснилося вище, для видалення небезпечних для оброблюваного матеріалу великих частинок), далі все виконуєте, як зазвичай. Втім, щоб не проґавити щось важливе, відновити в пам'яті або дізнатися необхідну експлуатаційну інформацію, ви завжди перед початком роботи можете скористатися наявною в комплекті з зазначеною пастою інструкцією. У посібниках із застосування виробники вказують і процентний склад компонентів, і правила використання під час роботи з різними твердими об'єктами для позбавлення їх дефектів.
На замітку! Якщо ви маєте пасту ГОІ, яка довгий період не застосовувалася, засохолола і, як вам здається, не підходить для подальшої роботи, тому ви готові від неї позбутися, не поспішайте з виведеннями. Цілком реально повернути матеріал до працездатності, розм'якшивши його. Як це зробити в побуті? За допомогою технічної або автомобільної оливи. Для цього потрібно відламати сухий шматок та подрібнити його в порошок, після змішати з маслоосновою, яка є в наявності. Ось і все, можете братися до застосування.
Як варіант — використовувати для розм'якшення керосин. Але тоді варто врахувати, що полірувальний ефект може не зберегтися.
Паста ГОЇ — це найпопулярніший матеріал для полірування поверхонь різних виробів, перевірений практикою та часом. Йому характерна необхідна ефективність за мінімальних витрат часу: кілька хвилин — і справа зроблена.
Цей полірувальний матеріал характеризується зручностю застосування й можливістю застосування в домашніх умовах. До того ж варто недорого, а купити його сьогодні не становить жодних труднощів. Тож чимала широта застосування — ситуація цілком закономірна.
Якщо і вам знадобилася паста ГОЇ — зможете отримати її у своє розпорядження за лічені дні
Чи потрібно розбавляти пасту ГОЇ?
Застосовується готова паста ГОЇ, яку не доведеться розбавляти додатковими компонентами. Якщо правильно використовувати склад, не виникає труднощів, а кінцевий результат стає оптимальним.
Чому паста ГОІ різного кольору?
Груба має світло-зелений колір, найефективніший за об'ємом матеріалу, що знімається, дає матову поверхню. Середня має зелений колірдає чисту поверхню. Тонкі пасты мають відповідно темно-зелений і чорний із зеленуватим відливом кольору, використовуються для тонкого притирання (доводки), надають дзеркального блиску.
Чим втирати пасту ГОІ?
Пасту потрібно нанести на ганчірку, злегка змочену бензином, керосином або іншим неагресивним розчинником. Якщо для полірування використовуватиметься шліфувальний або полірувальний круг, то пасту треба нанести на нього.
Чи можна відполірувати фари пастою Гоя?
Для роботи з оптикою автомобілісти використовують шліфувальну машинку, наждачний папір або пасту ГОЇ. Шліфмашинка — надійний друг тих, хто цінує швидкість і ефективність. Вона дає змогу швидко видалити глибокі подряпини та помутніння, роблячи фари авто сяйливими.
№ | Тип пасты | Абразивна здатність, мкм |
---|---|---|
4 | грубе шліфування | 40-18 |
3 | середнє шліфування | 17-8 |
2 | тонке полірування | 7-1 |
1 | чистове полірування | 0,3—0,1 |
Основні | |
---|---|
Виробник | Вірний Друг |
- Ціна: 79 ₴